Przejdź do głównej treści

Młodzi o Sporcie 2019: Praca na medal - czyli perspektywy rozwoju w sporcie

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Koło Naukowe Managerów Sportu UJ

wraz z Instytutem Przedsiębiorczości UJ

zapraszają na

VI Ogólnopolską Konferencję Naukową „Młodzi o Sporcie”

pod hasłem:
Praca na medal

czyli perspektywy rozwoju w sporcie

 

 


Gdzie: Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie

Kiedy: 10 kwietnia 2019

Koszt: Bezpłatnie (czynny oraz bierny udział, a także publikacja artykułu w monografii pokonferencyjnej)

Formularz rejestracyjny: link

 


Koło Naukowe Managerów Sportu UJ ma zaszczyt już po raz szósty zaprosić Państwa na konferencję poświęconą zagadnieniom zarządzania w sporcie. Konferencja jest adresowana do wszystkich pasjonatów szeroko rozumianej branży sportowej. Motywem przewodnim tegorocznej konferencji są  możliwości rozwoju na rynku sportowym.

Podczas konferencji czekają na Państwa prelekcje praktyków oraz 30 minutowa sesja posterowa, na której będą prezentowane prace uczestników. Organizatorzy zaplanowali konkurs na najlepszy poster MOS 2019 (wybierany przez kapitułę konkursu oraz uczestników konferencji).

Uczestników czynnych zachęcamy do nadsyłania prac i artykułów zawierających opisy przypadków, jednak akceptujemy również typowe artykuły naukowe.

 

 

Filip Kapica i Mateusz Święcicki

Komentatorzy stacji ELEVEN SPORTS, w której to wspólnie działają od sierpnia 2016 roku. Komentują przede wszystkim mecze włoskiej Serie A, choć niejednokrotnie zdarzało im się zajmować również spotkaniami niemieckiej Bundesligi czy hiszpańskiej La Liga. Twórcy kanału 2AngryMen: Święcicki & Kapica. Od jesieni 2018 roku prowadzą autorską audycję w newonce.radio, w której to poruszają różne sportowe tematy, związane głównie z piłką nożną.

Komentowanie jest dla nich spełnieniem. Słowa, ich największa broń, stanowią jednocześnie największe wyzwanie. Uwielbiają anegdoty i ciekawe historie. Bez wątpienia należą do ścisłej czołówki dziennikarzy sportowych młodego pokolenia w Polsce!

 

 

Olek Wandzel

Olek Wandzel urodził się w 1995 roku. Swoją przygodę ze sportem rozpoczął jako bramkarz. Był zawodnikiem takich klubów jak Lech Poznań czy Legia Warszawa, znalazł się także w kadrze młodzieżowej reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Z powodu problemów zdrowotnych był jednak zmuszony do zakończenia profesjonalnej kariery piłkarskiej, ale nie przeszkodziło mu to w tym, aby doskonale odnaleźć się w świecie sportu w nowej roli.

Obecnie piastuje stanowisko VP sales marketing grupy Abstra – największego niezależnego producenta treści wideo na polskim YouTube. Jest znany jako twórca podcastu, w którym co tydzień rozmawia z inspirującymi gośćmi na temat sportu i biznesu.

 

 

Bartosz Górski

Bartosz Górski jest absolwentem Politechniki Rzeszowskiej oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. W latach 2002-2008 był odpowiedzialny za marketing w Asseco Poland, a następnie został wiceprezesem siatkarskiej Asseco Resovii. W czerwcu 2016 objął funkcję prezesa klubu, którą piastował przez dwa i pół roku, do listopada 2018. Jest współtwórcą największych sukcesów Asseco Resovii - zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej. Niedawno wydał książkę pt.: „Menedżer sportu. Zarządzanie klubem w praktyce”.

 

 

Rafał Wisłocki, Karolina Biedrzycka, Tomasz Czwartkiewicz

Rafał Wisłocki z klubem związany jest od 2009 roku: najpierw jako trener, a następnie – od listopada 2015 – dyrektor zarządzający Akademii Wisły Kraków. Zasłynął pracowitością i nowym spojrzeniem na szkolenie młodzieży. To on stanął na czele akcji ratunkowej, gdy klub końcem poprzedniego roku balansował na krawędzi bankructwa.

Do panelu dyskusyjnego zaprosiliśmy także absolwentów naszego kierunku studiów, zarządzania w sporcie, pracujących obecnie w Wiśle: Karolinę Biedrzycką oraz Tomasza Czwartkiewicza.

Karolina od stycznia tego roku piastuje funkcję rzecznika prasowego. Wcześniej, przez ponad rok pracowała w klubie jako menedżer ds. komunikacji medialnej, a następnie zastępca rzecznika prasowego. Z Wisłą związana – z krótką przerwą – już od 2011 roku. Ma za sobą również doświadczenie z pracy m.in. w Lechii Gdańsk.

Tomek w Wiśle pojawił się w 2015 roku. Był zaangażowany w różne projekty, wśród których warto wspomnieć akcję crowdfundingową „Wisła to nasza historia” czy Klub Biznesu 1906. Od sierpnia 2017 jest dyrektorem sprzedaży. To m.in. dzięki jego staraniom uruchomiono długo oczekiwaną sprzedaż biletów online.

Do 31.03.2019r. - zgłaszanie udziału w sesji posterowej wraz z abstraktem (wysyłając mailem: konferencja.kzt@uj.edu.pl wypełniony formularz zgłoszenia posteru)

Do 07.04.2019 r. - nadesłanie posteru

Do 9.04.2019 r.- rejestracja biernego udziału w konferencji

10.04.2019 r. - konferencja (dostarczenie posteru oraz oświadczenia o autorstwie posteru)

Do 10.05.2019 r. - nadesłanie gotowego tekstu do publikacji (wraz z oświadczeniem o autorstwie tekstu)

Wrzesień 2019 r. - wydanie monografii w formie e-booka

    zgłoszenie udziału w sesji posterowej

    wytyczne dotyczące posteru i oświadczenie o autostwie posteru

    poradnik przygotowania dobrego posteru

    logo konferencji do umieszczenia na posterze

    wytyczne dla autorów artykułów

    oświadczenie o autorstwie rozdziału

    prace przedstawione w trakcie ubiegłorocznej konferencji

Konferencja 2014: fotorelacja oraz publikacje

Konferencja 2015: fotorelacja oraz publikacja

Konferencja 2016: fotorelacja oraz publikacja

Konferencja 2017: fotorelacja oraz publikacja

Konferencja 2018: fotorelacja oraz publikacja

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Publikacja pokonferencyjna

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

MOS 2019 na Facebooku

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Organizator

 

Dodatkowe informacje: konferencja.kzt@uj.edu.pl

 

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Partnerzy